296900-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Reservelektricitetsaggregat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil Reservkraft
Referensnummer: KS 2021/00226-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad kommer genomföra upphandling av mobil reservkraft för att kunna nyttjas för att säkerställa drift av samhällsviktig verksamhet vid elavbrott.