296932-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av entreprenadmaskintjänster med personal
Referensnummer: 2018-006, 2018-07-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på inhyrning av entreprenadmaskiner med tillhörande personal för utförande av tjänster inom Filborna deponiområde samt på Återvinningscentralerna i Bjuv, Båstad, Höganäs, Åstorp och Ängelholms kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen