Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av offentlig belysning Finspångs Tekniska Verk
Referensnummer: 7050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är en utförandeentreprenad som avser drift och underhåll av Finspångs kommuns belysningsanläggning såsom vid gator, torg, parker, gång- och cykelvägar, med mera.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning, 50232110 Färdigställande av offentliga belysningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen