Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ENTREPRENAD VS INSTALLATIONER, KYLA OMRÅDE UDDEVALLA
Referensnummer: SFSS 2023-02651
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter genomför upphandling av ramavtal entreprenad 2024 gällande värme, sanitet och kyla för det geografiska området Uddevalla
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331100 Installation av centralvärme, 45331230 Installation av kylutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen