297022-2023 - ÄndringSverige-Karlskrona: Mobiltelefoner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner, tillbehör och tjänster 2023
Referensnummer: KS 2023/3941 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun organisationsnummer: 212000-0829Räddningstjänsten Östra Blekinge organisationsnummer: 222000-1255Blekinge Museum organisationsnummer: 835000-6113
Produkter och tjänster
Upphandling av mobiltelefoner, tjänster och tillbehör.
Målet är en effektiv leverans som ger medarbetarna tillgång till bästa möjliga arbetsredskap inom området mobiltelefoner. Medarbetarna har ett mobilt arbetssätt, och behöver därmed arbetsredskap som stödjer detta.