297110-2019 - ResultatSverige-Visby: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsult
Referensnummer: RAÄ-2018-2285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av upphandlingskonsultstöd för främst direktupphandlingar och avrop från statliga ramavtal.
Inledning
Denna upphandling avser att tillgodose Riksantikvarieämbetets, nedan kallad köparen, behov av upphandlingskonsultstöd, nedan kallat uppdraget, främst för direktupphandlingar och avrop från statliga ramavtal. Den som lämnar anbud benämns nedan anbudsgivaren. Den som får ansvara för leverans kallas leverantör.
I detta förfrågningsunderlag anges samtliga förutsättningar och villkor som gäller för denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen