Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analystjänster
Referensnummer: 2017-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hämtning (transport) av laboratorieprover, genomförande av analyser samt överföring av provsvar till beställarens förvaltningar och enheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen