297139-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Learning management system (LMS)
Referensnummer: UH-2018-026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett Learning management system (LMS) för kommunens verksamhet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48190000 Programvara för undervisning, 48224000 Programvara för webbredigering, 48931000 Programvara för utbildning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72400000 Internettjänster, 80520000 Utbildningslokaler/system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen