Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk service på kylanläggningar, luftvärmepumpar samt processkyla, vers. 2
Referensnummer: Ks 745/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Kylanläggningar, luftvärmepumpar samt processkyla: Felavhjälpande underhåll, reparationer, kontroll, beredskap mm. Eventuellt inköp av ny utrustning. Förebyggande underhåll och service löpande på i förhand fastställda intervall som bestäms efter dialog mellan avtalsparterna. Reparationer vid oplanerade driftavbrott.
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör/anbudsgivare) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av Teknisk service av kylanläggningar, luftvärmepumpar samt processkyla. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42531000 Delar till kylutrustning, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen