297172-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Flygutbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygteknisk Kategori A1-utbildning.
Referensnummer: 396292 - AI901253
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80412000 Flygutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett avtal för Flygteknisk Kategori A1-utbildning till Försvarsmaktens tekniska skola (FMTS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80412000 Flygutbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen