2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköps- och fakturahanteringssystem
Beskrivning: Inköpssystem är en del av den elektroniska inköpsprocessen och startar efter upphandlingsprocessen och att avtal tecknats. Inköpssystemet innehåller delar som katalog med beställningsbara varor och tjänster, beställning som attesteras innan den går iväg till leverantör, leveransmeddelanden från leverantör och slutligen faktura som matchas mot ordermeddelanden i e-handelssystemet. Inköps- och fakturahanteringssystemet möjliggör automatisering av inköpsprocessen och fakturahanteringen.
Intern identifierare: 2024/KSUH 0025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48442000 Programvara för finansiella system, 48490000 Programvara för upphandling, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000