Denna upphandling avser upphandling av ramavtal för fortsatt drift och utveckling av en kollektion av webbplatser med havet som tema och flera olika målgrupper.
Sidan havet.nu är en webbplats som presenterar nyheter, forskning och fakta om havet och havsmiljön. Här samlas information om havsfrågor från en mängd olika källor, och webbplatsen utgör därmed en unik och välbesökt sammanställning över det mesta som finns att veta om marina frågor i Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48825000 Webbservrar, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen