Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor, snittblommor, blomsterarrangemang och krukväxter
Referensnummer: FS 2.1.2-2278-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet avser upphandla ramavtal som omfattar universitetets behov av buketter (snittblommor), krukväxter och blommor för till exempel uppvaktning eller arrangemang såsom promovering.
Universitetet kan inte garantera någon viss volym eller omfattning av beställningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121200 Snittblommor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar universitetets behov av buketter (snittblommor), krukväxter och blommor för till exempel uppvaktning eller arrangemang såsom promovering.