29722-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Juridisk rådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende lokalförsörjningskonsulter.
Referensnummer: 2017/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79111000 Juridisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksgälden har bland annat ett hyresavtal för kontoret på Jakobsbergsgatan 13 som upphör att gälla 31.12.2017. Syftet med upphandlingen och den kommande tjänsteleveransen är att Riksgälden ska få ett professionellt stöd i frågor som avser Riksgäldens hyresavtal för lokalbehov samt tillträde och uppföljning av lokalförändring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen