297230-2020 - ÄndringSverige-Johanneshov: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenaddrift av stödboende och träfflokal inom socialpsykiatri
Referensnummer: 20/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skarpnäck stadsdelsnämnd i Stockholm inbjuder er att lämna anbud på stödboende samt träfflokal för socialpsykiatrins målgrupp. Utföraren ersätts enligt en fast taxa och anbuden kommer att utvärderas utifrån kvalitet.
Stödboendet består av 11 lägenheter. Träfflokalen Lejdaren är en öppen verksamhet, dagligen kommer mellan 7 - 30 personer.
Anbudstidens utgång
Den upphndlande myndigheten har inte möjlighet att pröva ett anbud som inkommer för sent. Anbudet ska vara inlämnat senast 23.6.2020 23:59.
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande t.o.m.30.11.2020.