297242-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Skyddskläder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personburet strålskydd
Referensnummer: UPPH2022-00018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18143000 Skyddskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande personburna strålskyddsprodukter för Region Uppsala avsedda för användning inom intervention, angiografi och datortomografi, konventionell röntgen och genomlysning, nuklearmedicin samt operation.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-03-28 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen