297244-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kartframställning – Sjömätningstjänster, ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjömätningstjänster, ramavtal
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Sjömätning för projekterings- och planeringsunderlag. Göteborgs Hamn AB har ett behov att mot avrop genomföra lodningar, för att t. ex. verifiera sjökortsdjup, undersöka botten efter olyckor, ge underlag för underhållsmuddring, m.m.
Intern identifierare8703-24019
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71354000 Kartframställning
Ytterligare klassificering (cpv): 71354500 Marina mätningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000