Luleå kommun avser önskar få in ansökningar till annonserat dynamiskt inköpssystem gällande bemanning sjuksköterskor. DISet omfattar socialförvaltningens behov av legitimerade sjuksköterskor inom kommunal hemsjukvård och särskilt boende.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen