29738-2018 - ResultatSverige-Västervik: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelettlab LSK 2017
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ny utrustning för att utföra alla rutinmässigt förekommande skelett- och lungundersökningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33111000 Röntgenapparatur
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.