2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster (traditionellt tryck)
Beskrivning: Upphandling av Tryckeritjänster (traditionellt tryck) avseende läromedel för elever med funktionsnedsättningar, SPSM:s tidning Lika Värde, informationsmaterial och kontorsmaterial. I tjänsten ska också rådgivning ingå då SPSM ofta tar fram innovativa produkter just för läromedel för funktionsnedsatta elever, vilket innebär särskilda krav på papprets kvalitet och egenskaper.
Intern identifierare: 2 STO-2025/78
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Specialpedagogiska skolmyndigheten (SPSM) genomför en ramavtalsupphandling av Tryckeritjänster (traditionellt tryck) och inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med dessa upphandlingsdokument. Syftet är att ingå ramavtal för avrop av upphandlade varor/tjänster under avtalstiden. I avtalet fastställs samtliga villkor för avrop. Avtalet ska kunna nyttjas av SPSM:s samtliga enheter.
Intern identifierare: 1651476-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1721659-1