Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Komplettering Transporttjänster VTAB 2019
Referensnummer: VT2019-010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik inbjuder härmed till anbudslämnande avseende Transporttjänster för utförande av Västtrafiks Anropsstyrda Trafik. Upphandlingen är en komplettering av Upphandling "Komplettering Transporttjänster VTAB 2019 med referensnummer VT2019-005 i Tendsign. Komplettering sker eftersom Västtrafik inte erhöll full täckning för den totala mängden efterfrågade fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen