Denna upphandling avser reinvestering av tre st befintliga mobila 2-plans genomlysningssystem (biplansröntgen), till VO ortopedi och handkirurgi, Område specialiserad vård.
I upphandlingen ingår även option för servicekontrakt för utrustningen under utrustningens tekniska livslängd samt utbildningsoptioner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen