297535-2023 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värmeskåp för infusionsvätskor och textilier
Referensnummer: HSN 1208-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal till Region Västerbotten av Värmeskåp för infusionsvätskor och textilier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33162100 Utrustning för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar följande områden:
- Värmeskåp bänk för infusionsvätskor
- Värmeskåp litet för infusionsvätskor
- Värmeskåp stort för textilier
- Värmeskåp litet för textilier
Option
Upphandlingen omfattar även option på separata delar, reservdelar, serviceavtal och teknisk utbildning.
Behovet beräknas till 20st värmeskåp.  Upphandlingens takvolym är 20st värmeskåp.