Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpaggregat för fjärrvärmenät till Beleverket Hässleholm Miljö AB
Referensnummer: HMAB 2018/324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122000 Pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av pumpaggregat, totalt 7 stycken varav en som option. Leveransen avser kompletta pumpaggregat, d.v.s. pump, koppling och motor. Installation utförs av Beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen