297572-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elhandelstjänster
Referensnummer: UPPH2021-00005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar elleveranser och förvaltning av elkraftsportfölj till Region Uppsala
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen