297572-2023 - ResultatSverige-Nässjö: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-material
Referensnummer: 2022/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun är i behov av att upphandla El-material.
Följande parter ingår
Nässjö kommun med organisationsnummer 212000-0548Vetlanda kommun med organisationsnummer 212000-0571
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nässjö kommun är i behov av att upphandla El-material. Takvolym på avtalet beräknas till 7 500 000 SEK.