Länsgemensam upphandling av mobiltelefoni, abonnemang, licenser och operativ hantering samt tillhörande tjänster för Västernorrlands region, flertalet av länets kommuner med tillhörande bolag samt Länsstyrelsen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32250000 Mobiltelefoner, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Länsgemensam upphandling av mobiltelefoni abonnemang, licenser och operativ hantering samt tillhörande tjänster för Västernorrlands region, flertalet av länets kommuner med tillhörande bolag samt Länsstyrelsen.