297587-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärrvärme- och fjärrkylarör och skarvningstjänster
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44163100 Rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av fjärrvärme- och fjärrkylarör samt tjänster för utförande av skarvning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44161000 Ledningsrör, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163120 Fjärrvärmeledningar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen