297625-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Kringtjänster för vägtransporter
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kortservicecenter 2018
Referensnummer: D.Nr 1-145-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder härmed till att lämna anbud avseende Kortservicecenter för Västtrafik.
Med Kortservicecenter avses en verksamhet som på Västtrafiks uppdrag producerar, hanterar, lagerhåller och distribuerar Västtrafiks kort avsedda som biljett, kvittorullar, olika typer av värdecheckar samt där tillhörande produkter och tjänster.
Tjänsten avser en komplett tjänst där alla delar av ett Kortservicecenter ingår.
Västtrafik kommer att teckna avtal med en leverantör för hela åtagandet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30160000 Magnetkort, 30162000 Aktiva kort, 30163000 Betalkort, 34980000 Färdbiljetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen