2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ergonomiska hjälpmedel vid digitalt arbete
Beskrivning: Upphandling av ergonomiska hjälpmedel vid digitalt arbete för att förebygga arbetsskador som exempelvis musarm eller ryggvärk.
Intern identifierare: 25RS10880
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 39150000 Diverse möbler och utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000