297669-2025 - Resultat
Sverige – Förbandsartiklar – Förband och sårbehandling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förband och sårbehandling
Beskrivning: Region Skånes upphandling av förbrukningsartiklar inom förband och sårbehandling
Intern identifierare: 2022-O001929
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141110 Förbandsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000