297777-2025 - Resultat
Sverige – Måltidsleveranser – Matlådor till äldre och till personer med funktionsnedsättning 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMatlådor till äldre och till personer med funktionsnedsättning 2024
BeskrivningUppdraget omfattar tillagning och leverans av matlådor hem till kommunens kunder, framför allt äldre med hemtjänst.
Intern identifierareALN-2024-00044
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMatlådor till äldre och till personer med funktionsnedsättning 2024