2. Förfarande
Förfarande
Titel: Almunge skolan - Totalrenovering
Beskrivning: Totalrenovering Almunge skolan Projektet syftar till att genomföra en totalrenovering av skolans lokaler för att möta dagens krav på en modern och funktionella miljöer. Renoveringen omfattar både inre och yttre åtgärder för att förbättra skolmiljön för elever och personal. I projektet ingår även en förbättring av skolans utomhusmiljö.
Intern identifierare: SFB-2026-00072
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000