297889-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Test och utvärdering – Förebyggande system för att förhindra förlust av fiskeredskap (SEAME)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörebyggande system för att förhindra förlust av fiskeredskap (SEAME)
BeskrivningUpphandlingen syftar till produktanpassning samt marknadsanpassning av enheter genom testning och verifiering i större skala. Vilket innebär utveckling och tillverkning av en större serie för att verifiera och anpassa dessa enheter till marknaden för att lösningen skall bli fullt fungerande, effektiv och accepterad av användarna.
Intern identifierareKA 2024/000433
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 73430000 Test och utvärdering
Ytterligare klassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKvalificering (1)
BeskrivningEnligt förfrågningsunderlag
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObligatoriska krav