297899-2016 - ResultatSverige-Sunne: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och fyllnadsmaterial m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sunne. Sunne kommun.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Leverans av sand, grus och krossmaterial samt grusning, saltning, sopning och transporter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212210 Blandning av grus och sand
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.