297905-2022 - ResultatSverige-Örebro: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsäckar och avfallspåsar
Referensnummer: Ks 484/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM), behov av avfallspåsar och avfallssäckar. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på respektive UM:s hemsida.
Upphandlande myndigheter:
Organisationsnummer:
Samhällsbyggnad Bergslagen
222000-1487
Kumla kommun
212000-1975
Örebro kommun
212000-1967
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande. Varje enskild kommun/förbund är dock en UM som fattar beslut och tecknar sina egna ramavtal. Mer information om UM finns att läsa på respektive hemsida.
För volym se bilaga Artikelspecifikation. Beställare är Tekniska Förvaltningen (mots) i respektive kommun.