Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampor
Referensnummer: 21RGK1673
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33167000 Operationsbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg bjuder här med in er att lämna anbud avseende operationslampor. Upphandlingen
avser även installation av utrustningen, utbildning av användare och tekniker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser operationslampor inklusive installation och utbildning av användare och tekniker. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Samt ansvara leverantören för nedmontage samt omhändertagande av befintliga lampor.