297926-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för vuxna (förhandsannons)
Referensnummer: SCN-2021-00113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödboende för vuxna personer (från och med 21 år) med en missbruksproblematik, eventuellt i kombination med psykisk ohälsa, som inte kräver omfattande vårdinsatser.
Med stödboende avses ett boende som tillhandahåller platser för heldygnsvistelse för personer som behöver insatser i form av tillsyn och stöd men inte vård eller behandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen