297942-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster – Samhällsplanering & Landskapsarkitektur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamhällsplanering & Landskapsarkitektur
BeskrivningRamavtal avses upphandlas för tjänster såsom utredning och projektering m.m inom följande arkitekttjänstekategorier: Samhällsplanering – översiktsplan, detaljplan och landskap Landskapsarkitektur – gestaltning och projektering.
Intern identifierareIU24-44
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1) Förfrågningsunderlag (Generell del)
BeskrivningAnge vilka delar i upphandlingen som avses besvaras. Denna del är obligatorisk.
Intern identifierare1492818
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2) Anbudsspecifikation "Samhällsplanering – översiktsplan, detaljplan, landskap "
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1492819
Huvudklassificering (cpv): 71356400 Tekniska planeringstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3) Anbudsspecifikation "Landskapsarkitektur - gestaltning och projektering"
Intern identifierare1492820
Huvudklassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur