2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledarutvecklande insatser för ledningsgrupper inom Region Blekinge
Beskrivning: Upphandling av olika typer av ledarutvecklande insatser för regionledningsgruppen, områdesledningar och därtill hörande funktioner i Region Blekinge. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, ledningsgruppsutveckling och medieträning.
Intern identifierare: RB2026-0729
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Ledningsgruppsutveckling
Beskrivning: Ledningsgruppsutveckling för att stärka och vidareutveckla ledningsförmågan hos regionledningsgruppen, områdesledningarna och därtill hörande funktioner i Region Blekinge. Detta sker genom olika former av utvecklingsinsatser, såsom ledningsstöd och utbildning.
Intern identifierare: Anbudsområde 1 - Ledningsgruppsutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Medieträning
Beskrivning: Medieträning som avropas löpande under avtalsperioden. Denna medieträning ska omfatta en kombination av utbildningsmoment i form av teori, praktiska övningar och föreberedelseuppgifter som deltagarna ska genomföra inför respektive utbildningstillfälle.
Intern identifierare: Anbudsområde 2 - Medieträning