See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av paviljonger Torget - Luleå
Beskrivning: Upphandlingen avser upphandling av leverantör av paviljonger till Campus i Luleå. De nya paviljongerna får en total yta på cirka 11 000 m² och kommer att rymma både kontor och lärosalar. Modulerna ska vara fabriksnya.
Intern identifierare: 25/234
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45212600 Byggnation av paviljong
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000