297976-2021 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiberutbyggnad Byanät
Referensnummer: 2021-07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av entreprenad för fiberutbyggnad avseende Byanät i Nätra, Sidensjöbygden, Näske och Sagavägen i Örnsköldsviks kommun.
Anbud kan lämnas på ett eller flera områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbud område Nätra
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden omfattar mark- och fiberarbeten samt material inom projekt Bredband 2020 i området Nätra.
Anbud område Sidensjöbygden
Del nr: 2
Entreprenaden omfattar mark- och fiberarbeten samt material inom projekt Bredband 2020 i området Sidensjöbygden.
Anbud område Näske
Del nr: 3
Entreprenaden omfattar mark- och fiberarbeten samt material inom projekt Bredband 2020 i området Näske.
Anbud område Sagavägen
Del nr: 4
Entreprenaden omfattar mark- och fiberarbeten samt material inom projekt Bredband 2020 i området Sagavägen.