Huvudsaklig CPV-kod 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Cirkulationstextilier för VGRs verksamheter. Sortimentet består bla av bäddtextilier, värmeprodukter, operationtextilier, personal- och patientkläder. Textilierna kommer att köpas in av VGRs tvätteri, Tvätteriet Alingsås