298001-2023 - ÄndringSverige-Västerås: IT-tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteutveckling
Referensnummer: 202329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av konsulttjänster gällande open source IT-tjänster och vidareutveckling av digitala plattformar och tjänsteutveckling. Upphandlingen omfattar programmering av mjukvara samt rådgivning.