298020-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem – Nybyggnation Åsbytorp vårdboende
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation Åsbytorp vårdboende
Beskrivning: Entreprenaden omfattar nybyggnation av vårdboende ca BTA 7000
Föregående meddelande: 2902-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:78845:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45215213 Byggnation av vårdhem, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten