See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsservice - Servicetjänster 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar följande tjänster till personbilar, lätta lastbilar och släpvagnar: - Elektroniska körjournaler - Service enligt fordonstillverkarens intervall - Reparation av fordon - Skadereparationer för fordon som saknar vagnskadegaranti - Lånebil - Hämtning och lämning av fordon - Vägassistans utan begränsningar oavsett anledning - Däckhotell inklusive däckbyte och köp av däck - Hyra av alkolås samt kalibrering och montering/demontering - Tillhandahålla och montera fordonsdekaler och skyltlister - Inköp av vissa tillbehör och förbrukningsmaterial - Uppställningsplats vid inköp och avyttring av fordon - Tillfällig uppställningsplats för fordon som är ”mellan två brukare” - Buffertuppställningsplats – enstaka fordon som sparas för andra skäl - Tvätt och städ i samband med service och reparationer
Intern identifierare: 26/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Varor och tjänster
Intern identifierare: 1871085-0
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Intern identifierare: 1871088-1