298072-2022 - ResultatSverige-Ronneby: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: 21/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av livsmedel inom områdena, färsk kyckling,
djupfryst-, kolonial- och övriga produkter, till kommunens verksamheter i enlighet med upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03130000 Dryckes- och kryddväxter, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15310000 Potatis och potatisprodukter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15980000 Alkoholfria drycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen