298174-2016 - ResultatSverige-Vara: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 15: Förlags- och tryckeritjänster mot arvode eller på kontrakt
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av tryckeritjänster till Götene och Vara kommun samt Vara Konserthus AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.