298208-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utställningsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procurement of stand services for fairs
Referensnummer: ADM 2023/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39154000 Utställningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturrådet behöver en leverantör som ansvarar för deras montrar på de årliga bokmässorna.
Uppdraget inkluderar följande:
- Förvaring och transport av Kulturrådets montrar
- Montering och demontering av montrarna i samband med mässorna
- Se till att produkter som tillhandahålls av Kulturrådet, såsom broschyrer, böcker eller andra nödvändigheter, finns på plats på mässan.
- Underhåll under pågående mässor
- Uthyrning av möbler och andra nödvändiga förnödenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39122000 Skåp och bokhyllor, 39122200 Bokhyllor, 39152000 Flyttbara bokhyllor, 39154000 Utställningsutrustning, 39154100 Utställningsmontrar och -diskar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen