2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggentreprenader Nord
Beskrivning: Upphandlingen avser Ramavtal som ska tillgodose Polisens behov för att kunna avropa Projektkontrakt för genomförande av samverkansentreprenader och Entreprenadkontrakt för genomförande av totalentreprenader,
Intern identifierare: A077.396/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45216100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten, 45216110 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Byggentreprenader Nord